Sviečky z dielne M-Factory pre Becherovku 17. mája 2018 – Publikované v: O produktoch

Keď robíš veci s vášňou, môžu vzniknúť slovenské sviečky s krásnou vôňou

 

Pochádzajú z dielničky na Kysuciach a vyrábajú ich Marek, Katka a Jaroslav pod značkou M-Factory. Prečítaj si ich príbeh. Sviečky sú ručne odlievané z ekologického sójového a prírodného vosku s dlhou dobou horenia.

 

Za nápadom vytvárať pekné dizajnové sviečky stojí Marek, ktorý vždy chcel, aby to, čo ho baví, bolo jeho živobytím.
Návody na výrobu prvých sviečok hľadal na internete, objednal si prvý vosk a vône a snažil sa vyrobiť prvú sviečku.

 

Marekovým cieľom bolo tvoriť kvalitné prírodné sviečky, ktoré silno prevoňajú domov. Postupne sviečky zdokonaľoval a začali pribúdať objednávky.

 

Marek sa snaží dávať sviečkam špecifický dizajn a odlíšiť sa od ostatných na slovenskom trhu. Inšpiráciou je pre neho jenoduchosť škandinávskeho štýlu.

 

Prí výrobe sviečky s vôňou Becherovka sa inšpiroval, ako inak ako jej vôňou. ,,Namiešať tak špecifickú vôňu, ako má Becherovka je takmer nemožné, pretože je v nej cítiť viacero druhov bylín, škoricu, klinčeky a citrusové plody. Vo vôni, ktorú sa nám podarilo namiešať, ucítite jemné tóny sladkej škorice a kyselkavého pomaranča,“ hovorí Marek.

 

Vyrobiť prvý kus sviečky je vždy veľmi namáhavý a zdĺhavý proces, ktorý trvá niekedy týždne, niekedy mesiace. Keď sa však podarí, stojí to za to. 

 

Sviečka musí silno a vyvážene voňať. Musí horieť pekným plamienkom a vosk sa musí roztopiť až po okraj. Niektoré sviečky sa testujú naozaj dlho.

 

Najväščou motiváciou a radosťou z práce sú pre dielňu M-Factory spokojní zákazníci. „Veríme, že im sviečky spríjemnia večer po namáhavom dni, a preto sa budeme snažiť naďalej rozvíjať a spestrovať našu ponuku,“ hovorí Marek.

 

Sviečky vyrábajú aj na mieru. Čo sa týka výberu vôní, snažia sa, aby zakázníci našli všetky druhy – sladké, svieže, kyselkavé či korenisté, a aj 100% prírodné vône drevín a bylín.

 

Sledujte nás na Instagrame:
@becherovkaslovensko
@mfactorysk

 

Článok nájdeš na: facebook.com/becherovka.sk